среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Блан откри дека е на слатки маки по триумфот во Германија

blan na slatki maki

Поврзани вести

Најголема причина за задоволство после убедливата победа на гостувањето во Германија имаше предводникот на актуелниот шампион на Франција, ПСЖ, Лорен Блан кој откри дека неговите фудбалери со нетрпение го очекувале стартот на првиот 1/8 финален натпрева од ЛШ, против екипата на Баер од Леверкузен.

„Бевме фокусирани во сите 90 минути. Со нетрпение го очекувавме стартот на овој натпревар. Имав чувство дека моите фудбалери не можат да го дочекат првиот судиски свиреж. Многу ни помогна првиот погодок постигнат во 3 минута. Сакам да им честитам на моите фудбалери. ПСЖ одигра фантастично, делувавме моќно и индивидуално и колективно. Искрено, јас сум на слатки маки, располагам со одличен тим и сите фудбалери се подготвени за игра”, изјави Блан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести