петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Блан разочаран од најскапото засилување Единсон Кавани

blan razocaran od kavani

Поврзани вести

Предводникот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Лорен Блан призна дека не е многу задоволен од играта и од ефектот на најскапата аквизиција во клупската историја, уругвајскиот интернационалец Единсон Кавани и додаде дека искусниот напаѓач веќе е фокусиран на престојниот Мундијал во Бразил.

„Кавани имаше тешка повреда и сака по секоја цена да биде дел од престојниот Мундијал во Бразил. Мене ми е јасно дека многу се плаши, дека се штеди, дека не го дава максимумот. Не е доволно релакисран. Против Лион имав чуство дека мојот тим можеше да игра многу долго без да постигне ниту еден погодок. Тоа е чудно, ПСЖ да не даде гол. И на дуелот против Лион се почуствува отсуството на Златан Ибрахимовиќ. Не можеме да ја пополниме таа дупка во нападот, нема таков фудбалер кој може да го замени шведскиот интернационалец”, изјави Блан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести