четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Блатер: Мундијалот во Катар е голема грешка

Претседателот на Светската фудбалската организација ФИФА, Сеп Блатер, најпосле собра храброст да изјави дека одлуката, Светското првенство во 2022 година да се одржи во Катар е голема грешка.

BLATER GRESKA KATAR

Поврзани вести

Претседателот на Светската фудбалската организација ФИФА, Сеп Блатер, најпосле собра храброст да изјави дека одлуката, Светското првенство во 2022 година да се одржи во Катар е голема грешка.

“Нормално дека станува збор за голема грешка, одлуката Катар да биде домаќин на Мундијалот во 2022 година е голема грешка. Сепак, грешките се составен дел од животот, сите ние сме направиле по некоја голема грешка. И последните информации, последните проценки кои се направени во Катар потврдуваат дека температурите се премногу високи во тој период кога би биле на програма фудбалските натпревари”, изјави Блатер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести