сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Блажевски сега ќе кине мрежи во Азербејџан

blazevski vo azerbejdzan

Поврзани вести

Најдобриот фудбалер во македонската Прва фудбалска лига во 2013 година, голгетерот на Хоризонт од Турново, Дејан Блажевски во следните две години ќе го носи дресот на азербејџанскиот прволигаш Хазар Ланкаран.

Информацијата за најавениот трансфер ја потврди и претседателот на Хоризонт од Турново, Орце Тодоров.

„Според информациите што јас ги имам, Дејан Блажевски треба утре во 9 часот наутро да ги мине медицинските прегледи во Хазар Ланкаран“, изјави Тодоров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести