понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Блажиќ го раскина договорот со Звезда, продолжува во Бешикташ

Словенечкиот репрезентативец, Јака Блажиќ и официјално се раздели со својот досегашен клуб, Црвена Звезда.

Блажиќ го раскина договорот со Звезда, продолжува во Бешикташ

Блажиќ го раскина договорот со Звезда, продолжува во Бешикташ

Поврзани вести

Кошаркарот кој на Европското првенство настапи и против Македонија, ги заврши настапите со својата репрезентација во осминафиналето каде Словенија загуби од Летонија.

Веднаш потоа Блажиќ замина во Белград, каде го раскина договорот со “црвено-белите”, а својата кариера ќе ја продолжи во Турција, односно во тимот на Бешикташ. Од таборот на Звезда му посакаа се најдобро и многу успех во својата нова авантура.

Блажиќ во Звезда пристигна во 2013 година и благодарение на неговите одлични партии стана миленик на “Делиите”. За две минати сезони во Белград, тој освои шампионски титули во српската лига, Купот на Србија и АБА-лигата.

Најчитани вести