петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Блокирале полициско возило за да им отворат пат на дрвокрадци

Еден полицаец потоа испукал еден предупредувачки куршум во воздух, а потоа пукал и во задната десна гума на „голфот“, но тој избегал. Сепак, набргу автомобилот излетал од патот и завршил во ендек. Тогаш возачот С.Е.(35) од селото Црнилиште бил приведен, а потоа во полициска станица бил донесен и неговиот брат М.Е.(32).

drva

Последни вести

Група дрвокрадци сопирале полициско возило да не оди во потрага по камион натоварен со дрва. Во вчерашната акција полицијата пукала во гумата на автомобилот кој ги блокирал, кој во еден момент излетал од патот.

Како што соопшти СВР Битола, вчера во прилепското село Ропотово на крстосницата за село Лажани, полицајци се обидувале да запрат камион со кој се превезувале нелегално исечени дрва, но тогаш автомобил „голф“ движејќи се во рикверц удрил во полициското возило и спречувал да одат во потера по камионот, кој заминал.

Еден полицаец потоа испукал еден предупредувачки куршум во воздух, а потоа пукал и во задната десна гума на „голфот“, но тој избегал. Сепак, набргу автомобилот излетал од патот и завршил во ендек. Тогаш возачот С.Е.(35) од селото Црнилиште бил приведен, а потоа во полициска станица бил донесен и неговиот брат М.Е.(32).

Полицијата го расчистува случајот и најавува пријави за сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести