среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Блокиран граничниот премин „Богородица“

Како што извести АМСМ, блокиран е сообраќајот за влез и за излез од Македонија кон Грција.

granicen-premin-dojran-640x294

Последни вести

Пред 30 минути гевгелиските таксисти и автопревозниците од Гевгелија го блокираа автопатот кон граничниот премин „Богородица“.

Како што извести АМСМ, блокиран е сообраќајот за влез и за излез од Македонија кон Грција.

Таксистите и автопревозниците веќе со денови го блокираат овој премин барајќи и тие да ги превезуваат бегалците кои од Грција влегуваат во земјава.

Најчитани вести