понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 17

Блокиран патот Прилеп- Ресен

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози. Поради ниски температури, на повисоките планински и осојничави места можна е појава на голомразица.

Блокиран патот Прилеп- Ресен

Блокиран патот Прилеп- Ресен

Последни вести

АМСМ вечерва соопшти дека сообраќајот на патот А3 односно Прилеп – Ресен е блокиран кај ромската населба.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози. Поради ниски температури, на повисоките планински и осојничави места можна е појава на голомразица.

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и планирање на патувањето според временските услови. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово – Стража, Демир Капија – Удово и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

Најчитани вести