четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Блокиран сообраќајот на патот Битола – Ресен кај Баир

Сообраќајот на магистралниот пат Битола - Ресен кај битолската населба Баир се уште е блокиран со поставени камења, автомобилски гуми и палење оган на коловозот, информира АМСМ.

пренасочува

Поврзани вести

Сообраќајот се пренасочува по улиците низ градот Битола.

Најчитани вести