четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Блокиран сообраќајот на патот Струмица – Ново Село

Магистралниот пат Струмица - Ново Село кај селото Дабиле од 12:15 часот е блокиран за сообраќај поради протест на околу 100-тина земјоделци.

popladne-kratok-prekin-na-soobrakjajot-na-patot-kicevo-ohrid

Поврзани вести

Магистралниот пат Струмица – Ново Село кај селото Дабиле од 12:15 часот е блокиран за сообраќај поради протест на околу 100-тина земјоделци.

Автомото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот се пренасочува по алтернативен пат.

Најчитани вести