четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Боб-санка му ги скрши нозете на работник на Олимпијадата

Two-women bobsleigh pilot Meyers of the U.S. speeds down the track during unoffical progressive training at the Sanki sliding center in Rosa Khutor near Sochi

Поврзани вести

Работник на патеката за боб на Олимпијадата во Сочи потешко е повреден кога во него удрила боб-санка.

Инцидентот се случил на почетокот на тренингот на боб четворосед, кога пробниот боб кој се користи за проверка на патеката удрил во работник ангажиран за правење вештачки снег.

Човекот останал да лежи на патеката со двете скршени нозе се додека во помош не му пристигнале медицинските лица и волонтерите. Поради инцидентот одложен беше почетокот на тренингот.


Од Меѓународната боб и санкачка федерација се’ уште нема коментар за овој настан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести