вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Боби Митев и Златко Јанакиевски во МЗТ Скопје

Bobi Mitev

Последни вести

Боби Митев и Златко Јанакиевски ќе бидат дел од стручниот штаб намакедонскиоткошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, откако и двајцата се договорија со управата наклубот.

Боби Митев е добро познат на кошаркарската јавност во нашата земја. Во својата кариера беше прв тренер и помошник во неколку клубови и репрезентации во Европа и Азија. Минатата сезона Митев беше тренер на иранскиот прволигаш Естегал Зарин Кешм.

Златко Јанакиевски е еден од нашите најквалитетни кондициони тренери, чие што долгогодишно искуство во подготовката на професионалните спортисти ќе биде мошне значајно за МЗТ Скопје.

Со ангажманот на Боби Митев и Златко Јанакиевски се комплетира стручниот штаб на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром. Боби Митев заедно со Александар Јончевски ќе бидат помошници на тренерот Змаго Сагадин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести