сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Бодe Милер нема да брка медал во слалом

miler

Поврзани вести

Најдобриот американски скијач Боде Милер нема да настапи на слаломската трка на Зимските олимписки игри во Сочи.Американецот оваа информација ја потврди на својот блог, а причината е повредата на коленото.

Милер има болки во коленото кое го оперираше минатата година и не сака да ризикува обновување на повредата со евентуален настап во слаломот, каде реално нема големи шанси за да стигне до медал.

Четирикратниот светски шампион освои бронзен медал во супервелеслалом, а со оглед на неговите 36 години, ова ќе бидат и негови последни Зимски олимписки игри на кои настапува како активен натпреварувач во алпскло скијање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести