понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Богаташ планира да остави 75 милиони долари на своите кучиња

milioner

Поврзани вести

Тексашкиот богаташ Рон Стурџен толку ги сака своите три кучиња Вили, Ленс и Дикси па планира да ги именува како единствени наследници на својот имот вреден 75 милиони долари.

mil„Во семејството се зборува дека ќе им ги остави парите на тие проклети кучиња,“ изјави еден од неговите синови.

Шпанијелите кои живеат во луксузна вила имаат вистински кралски третман, се хранат со најскапа и најквалитетна храна, а сопственикот им отворил профил на социјалните мрежи.

За овие кучиња да остават што подобар впечаток на корисниците на интернеt, нивните профили ги раководи консултант за социјални мрежи Џош Дејвис кој е платен 45 долари на час.

„Поминувам околу осум часа неделно објавувајќи нивни фотографии и снимки на твитер, фејсбук и на блог,“ вели Дејвис кој очигледно добро си ја работи својата работа, имајќи предвид дека кучињата имаат 23 илјади следачи.

Сопственикот сака уште поголема слава за животните, па сака да снима реално шоу со нив.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести