вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Богати против сиромашни: Кој има повеќе секс?

Резултатите од неодамнешно истражување покажуваат дека само четири отсто од богатите луѓе уживаат во секојдневен секс. Во споредба со нив, оние помалку сиромашните односно припадниците на средната класа имаат трипати повеќе секс.

121003041920-sex-money-relationships-story-top

Последни вести

Изгледа и кај богаташите и во овој случај важи онаа народната – нема и јаре и паре.

Резултатите од неодамнешно истражување покажуваат дека само четири отсто од богатите луѓе уживаат во секојдневен секс. Во споредба со нив, оние помалку сиромашните односно припадниците на средната класа имаат трипати повеќе секс.

Интересно е дека мажите кои помалку заработуваат изјавиле дека либидото им е на високо ниво, додека само 10 отсто од оние кои заработуваат огромни пари го признаваат истото.

Иако на богатите сексуалниот живот им е послаб, тие се поавантуристички настроени в кревет и подготвени за разни експерименти.

Имено, компанијата „Лавхани“ која го спровела истражувањето во кое учествувале 1.600 испитаници открива дека луѓето кои се доминантни во работата во сексот се потчинети.

„Луѓето кои повеќе заработуваат и повеќе работат. Попатно многу повеќе размислуваат за својата кариера. Тие луѓе помалку внимание посветуваат на сексот и љубовните врски, а многу повеќе на работа. Токму поради тоа и неможат да се пофалат со квалитетна љубовна врска и возбдулив секс.“, заклучува портпаролот на компанијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести