петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Богатинова: Стравот кој Заев го има посеано во Струмица сака да го пренесе во цела држава

lidija-bogatinova

Поврзани вести

Заев сака да направи рефлексија на ситуацијата која ја има во Струмица. Таму има страв кај луѓето, таму не смееш да прашаш за било каква информација, вели уредничката на Канал 5 Лидија Богатинова во емисијата „Акцент“ на МРТ.

Човек што работи во јавна институција живее во страв, не смее да ти даде изјава бидејќи се плаши дека некој од неговото семејство, ќе настрада од него. Целиот тој страв сака да рефлектира на целата држава. Сите да се плашиме, да живееме во исчекување, да вика народот дај да го избере затоа што нешто ќе ни се случи. Кој е тоа став?, вели Богатинова.

Најчитани вести