недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Бојата на косата открива каква е жената во сексот

Бројни истражувања покажале дека мажите имаат бројни предрасуди за жените во однос на бојата на косата, а доколку сте и вие меѓу нив, време е да дознаете што одредена боја на косата зборува за жената и нејзиниот однос спрема сексот.

brineta

Поврзани вести

Дали понекогаш сте размислувале поради што сакате жени со руса, кафеава или црвена коса и поради што, овие жени посакувате да ги имате во кревет.

Бројни истражувања покажале дека мажите имаат бројни предрасуди за жените во однос на бојата на косата, а доколку сте и вие меѓу нив, време е да дознаете што одредена боја на косата зборува за жената и нејзиниот однос спрема сексот.

Платинеста русокоса

Само десет отсто од луѓето на светот имаат природна руса коса. Ова боја секако привлекува внимание, имајќи предвид дека е ретка.Станува збор за уникатна нијанса на коса и жени кои имаат нежна, руска убавина. Но, искусните заводници велат дека во оваа фарбаните жени со оваа боја на косата, не се нешто во спалната соба.

Златокоса русокоса

Овие девојки со златна руса коса, се поистоветуваат со секс бомбите Мерлин Монро или типична американска девојка како Џенифер Анистон. Но зад сексапилот и невиноста кои на прв поглед претставуваат, оваа боја сокрива забава, флерт и дружељубивост на личноста која ја носи. Иако не е толку доминантна, со неа во сексот никогаш не може да биде здодевно.

Бринети

Бринетиоте се сметаат за најинтеленгентни жени. Светот ги доживува како паметни, зрели и надарени за проценка на нечиј карактер. Природните бринети ги има најмногу од сите природни бои на косата, а воедно се со самодоверба во кревет. Тие знаат што сакаат и нема да се воздржуваат тоа и да ви го побараат. Сепак ако не ги задоволите нивните очекувања, без грижа на совест ќе се сврти и ќе замине.

Темносмеѓа

Темно смеѓа која оди накај црно, а посебно во комбинација со богати бранови и локни, крие одредена доза на мистичност. Личностите со оваа боја на коса често другите ја доживуваат како креативни. Ова се две карактеристики кои не треба да ги одбиете.

Костенесто црвена

Како и русата коса, и црвена боја како природна е исклучително ретка. Но жените со црвнекасто-смеѓа коса не уживаат баш добра репутација.Главно се горделиви и тешко достапни.Добрата страна е што таквите жени се авантуристички настроени и се исклучително енергични.

Бакарно црвена

Жените со оваа боја на косата се со голема самодоверба, тврдоглави и страствени како во кревет така и надвор од него.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести