вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

„Боко Харам“ киднапира 20 жени во Нигерија

bokoharam

Поврзани вести

Терористичката група „Боко Харам“ киднапирала 20 жени во Нигерија.

Вооружените мажи дошле во четвртокот попладне во селото Гаркин Фулани и ги принудиле жените да влезат во нивните возила под закана дека ќе бидат застрелани.

Потоа заминале во непознат правец. Групата киднапирала и три момчиња, кои се обиделе да го спречат нападот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести