сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Боко Харам киднапираше уште 90 лица во Нигерија

nigerija

Поврзани вести

Боко Харам продолжува со киднапирање во Нигерија. Овој пат исламските екстремисти киднапирале 60 жени и девојки, како и 31 момче.

Аџи Халил од локална група што се спротивставува на Боко Харам нагласи дека киднапирањето се случило во саботата, по напад во кој се убиени четворица селани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести