четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Бол Бол е новата светска кошаркарска сензација

Бол Бол е син на НБА легендата Мануте Бол, а на свои 15 години е една од најголемите кошаркарски имиња во светот.

Бол Бол е новата светска кошаркарска ѕвезда

Бол Бол е новата светска кошаркарска ѕвезда

Поврзани вести

Тој делува импресивно во споредба со своите врсници, а за разлика од неговиот татко, кој на времето беше највисок кошаркар на светот, младиот Бол има одлична игра под кошот, техника на водење топка и одличен шут.

Доколку продолжи да се развива со ова темпо, на ова момче му следи блескава НБА кариера.

Најчитани вести