четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Болт побрз и од градски автобус

Usain Bolt

Поврзани вести

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри јамајчанецот Усеин Болт, својата посета на Буенос Аирес (Аргентина) ја искористи за да се трка со градски автобус .

 

Оваа трка беше специјално организирана, а поддршка на најбрзот човек на денешницата му даде многубројната публика.
Болт триумфираше на ова трка без поголем напор, а не ја пропушт ии можноста да се фотографира пред поразениот автобус. Тој по ова трка ги одмери силите и со локалните спринтер, кои немаа шанса да го загрозат Јамајчанецот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести