петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Болт се опушти во друштво – почна да плеска задници

Ако пред нешто повеќе од еден месец го воодушеви светот потврдувајќи дека е најбрз човек на планетата, Јусеин Болт сега одлучи да одмори малку и да им се предаде на работите кои немаат врска со спортот.

На забавата по повод роденденот на раперот Лил Вејн, Јусеин Болт се опушти малку повеќе

На забавата по повод роденденот на раперот Лил Вејн, Јусеин Болт се опушти малку повеќе

Поврзани вести

Јамајканскиот спринтер беше еден од специјалните гости на роденденот на раперот Лил Вејн во диско клуб во Мајами, а меѓу присутните беше и прославениот поранешен НБА кошаркар Скоти Пипен.

Сепак, вниманието го привлече Болт со тоа што постојано беше во друштво на кои не штедеше, а на девојките кои танцуваа околу него им остави илјадници долари во тангите притоа плескајќи една од нив по задникот.

Многу ретко се случува Болт вака да се опушти во јавност. Неговиот приватен живот го држи на страна, а нема ниту многу испади како овој.

Најчитани вести