понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомба експлодира пред зградата на парламентот во Крим

karte-1-461

Поврзани вести

Експлозивна направа експлодира пред зградата на парламентот на Крим, јави ИТАР – ТАСС.

Ситуацијата е многу вознемирувачка, јавил дописникот на агенцијата.

Група демонстранти се обиделе да влезат во зградата на Врховниот суд на Автономната република во состав на Украина, која што се наоѓа во градот Симферопол. Таму секој момент треба да почне вонредно заседание за разгледување на внатреполитичката ситуација во Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести