среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Бомба на стадионoт на Црвена ѕвезда

zvezda-bomba-500

Поврзани вести

На стадионот „Ратко Митиќ“, односно седиштето на фудбалскиот клуб Црвена звезда пронајдена е бомба, неколку часа пред мечот од квалификациите за Лига Европа, јавија српските медиуми.

Црвена звезда вечерва, по пауза од една година, повторно ќе игра на европската сцена. Сепак, почетокот на денот го одбележа не баш убава слика на стадионот „Рајко Митиќ“. Имено, полицијата при рутинска контрола на објектот, на покривот пронашла бомба.

Полицијата се наоѓа на местото и прави дополнителни претраги, а повеќе информации не се соопштени.

Најчитани вести