четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомба од Првата светска војна пронајдена во битолско

bomba1

Последни вести

Рачна бомба од Првата светска војна пронајдено во село Трновци, битолско.

Човекот пријавил дека при изведување земјоделски работи во нива негова сопственост, пронашол една рачна бомба со потекло од Првата светска војна.

Од страна на стручно лицце од ДЗС експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести