четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Бомба од Втората светска војна пронајдена во Цапари

при изведување на градежни работи во куќа во сопственост на лице од Битола, на таванските простории била пронајдена рачна бомба од германско производство

bomba

Последни вести

Рачна бомба со потеко од Втората светска војна, била пронајдена во куќа во село Цапари.

Во СВР Битола, вчера во 19 часот, пиротехничар од ДЗС Битола  пријавил дека, при изведување на градежни работи во куќа во сопственост на лице од Битола, на таванските простории била пронајдена рачна бомба од германско производство.

Бомбата е безбедно подигната за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести