четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Бомба пред штаб на СДСМ во Карпош

Бомба пред седиштето на СДСМ во Карпош, за среќа нема повредени.

bomba213

Поврзани вести

Експлозивна направа синоќа ги вознемири жителите на Карпош.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа, околу 19 часот експлодирала експлозивна направа на улица Варшавска во Карпош, во близина на штабот на опозициската СДСМ.

Од полиција велат дека повредени нема, иако во моментот на инцидентот имало двасетина членови на партијата во штабот. Во експлозијата оштетени се шест автомобили и барака и причинета е значителна материјална штета.

Во присуство на Јавен обвинител извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести