сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомба во автомобил на вработен во МВР

policija

Последни вести

Вработен во Министерството за внатрешни работи синоќа пријавил дека во неговиот автомобил има поставено бомба.

Случајот бил пријавен околу 23 часот во полициската станица Чаир.

Бомбата, како што информираат од МВР, била поставена на брисачите од неговиот автомобил „Алфа“.

По извршениот увид полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести