среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомба во дворот на првиот училишен ден

bomba1

Поврзани вести

Рачна бомба е пронајдена на првиот училишен ден во основно училиште во село Брезна кај Горно Милановац, Србија.

Бомбата М-75 случајно ја нашол жител на местото кој копал канал за поставување цевки за вода.

Бомбата била на површината на земјата покриена со лисја, а човекот кој ја пронашол веднаш ја известил полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести