четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомба во суд во Сараево

saraevo

Последни вести

Кантоналниот суд во Сараево е под истрага, а вработените се евакуирани откако била примена анонимна дојава за бомба, пренесуваат босанските медиуми.

Дојавата за бомба е веднаш пријавена во сараевската полиција, која излезе на местото на настанот и врши преглед на објектот.

Во тек е евакуација на сите вработени во Судот на период од три часа, колку што би можел да трае прегледот на зградата, за да се утврди дали навистина постои опасност или станува збор за лажна дојава.

Најчитани вести