вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Дојава за бомба во московската железничка станица

Поврзани вести

Околу 500 лица се евакуирани од московската железничка станица Курскаја по дојавата за бомба, пишуваат руските медиуми.

Станицата Кусркаја е една од деветте железнички станици во Москва. Во анонимната дојава, мажот рекол дека на станицата би можела да експлодира на станицата, наведуваат извори од московската полиција.

Во моментов истрагата е во тек, а и покрај инцидентот железничкиот сообраќај се одвива нормално.

Најчитани вести