среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомбач од наредната сезона во Пик Сегед

image_8028962_0-610x417

Поврзани вести

Словенечкиот ракометен репрезентативец Деан Бомбач од наредната сезона ќе го носи дресот на унгарскиот Пик Сегед.

Унгарскиот вицешампион потпиша двегодишен договор со играчот на веќе пропаднатиот белоруски шампион Динамо (Минск). Бомбач (25) моментално го одработува договорот со францускиот Аикс, за кој потпиша до крајот на сезонава по пропаѓањето на Динамо (М).

Бомбач стана познат откако во 2012 година со тимот на Цимос Копер стигна до четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести