вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомбач потпиша за Аикс

ResourceImage.aspx_resize

Поврзани вести

Повремениот ракометен репрезентативец на Словенија Деан Бомбач (25), до крајот на сезоната ќе ги брани боите на Аикс, десеттопласираната екипа во француското првенство. Бомбач доаѓа од пропаднатиот тим на Динамо Минск и во Аикс ќе го замени повредениот Борис Бечировиќ.

Аикс е екипа во која игра братот на Никола Карабатиќ, Лука, а ја предводи легендарниот тренер Звонимир Нока Сердарушиќ, познат по своите 15 сезони минати на клупата на Кил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести