недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Бомбардиран домот на лидерот на Хамас

Израел продолжува со бомбардирањата и артилерискиот оган врз целиот Појас Газа, при што само во текот на измината ноќ загинаа 17 лица, меѓу кои четири деца.

hamas

Последни вести

Израелското Воено воздухопловство го бомбардираше домот на лидерот на Хамас во Појасот Газа, Исмаил Ханија, кој се наоѓа во бегалскиот камп „Шати“ во источниот дел на оваа палестинска енклава

„Израелскиот непријател двапати ни го бомбардира домот“, изјави Абед Салам Ханија, син на лидерот на Хамас.
Израел продолжува со бомбардирањата и артилерискиот оган врз целиот Појас Газа, при што само во текот на измината ноќ загинаа 17 лица, меѓу кои четири деца.

Осум деца и две возрасни лица вчера се убиени во бегалскиот камп „Шати“.

Двете страни се обвинуваат меѓусебно за одговорноста на оваа крвава драма.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести