недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомбашки напад на ноќен клуб, еден мртов 13 ранети

kuala-lumpur-mandarian-hotel

Поврзани вести

Едно лице загина а тринаесет се ранети кога пред ноќен клуб во Куала Лумпур експлодирала рачна бомба.
За експлозијата која во популарното туристичко место Букит Бинтанг се случила синоќа, полицијата вели дека веројатно станува збор за гангстерска пресметка, а не тероризам.

Полицијата пред еден автомобил нашла неексплодирана бомба.

Лицето кое му подлегнало на повредите е Малезиец, додека меѓу 13 повредени има Тајланѓани, Кинези и Сингапурци, кои се сите хоспитализирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести