петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Бомбашки напад во Египет: Разнеле автобус кој пренесувал туристи

Туристите пристигнале во Таба по посета на древен грчки православен манастир во централниот дел на Синај

avtobus eksplozija egipet

Поврзани вести

Во експлозија на автомобил- бомба во близина на граничниот премин меѓу Израел и Египет на Синајскиот полуостров загинаа тројца туристи, државјани на Јужна Кореја.

Експлозијата се случила во близина на автобус во кој што се превезувале туристите, на граничниот премин Таба. Во автобусот имало вкупно 33 патници, сите од Северна Кореја, од кои 13 се повредени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести