понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Бомбашки напад во Јемен

bomba-napad

Последни вести

Најмалку две лица загинаа денеска во силна експлозија на бомба во близина на резиденцијата на иранскиот амбасадор во главниот град на Јемен, Сана, објави МИА.

Двете жртви се припадници на службата за обезбедување во резиденцијата на амбасадорот.

Судбината на амбасадорот се уште не е позната, посочува МИА.

Дел од објектите во близина на резиденцијата се многу оштетени од силната експлозија, јавуваат американски медиуми.

Најчитани вести