петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Бомбашки напад во Каиро, нема повредени

sud egipet kairo

Поврзани вести

Бомбашки напад бил извршен утринава пред судот во египетската престолнина Каиро, пренесе „АФП“.

При нападот, што бил спроведен непосредно пред отворањето на избирачките места, каде ќе се гласа на референдумот за новиот Устав, нема повредени лица.

Моќта на бомбата била слаба и нанела само материјална штета на фасадата на судот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести