петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Бомбашки терор во Москва

ruskapolicija

Поврзани вести

Над четири илјади лица беа евакуирани од три големи трговски центри во Москва, откако полицијата добила дојава за поставена бомба, пренесе „РИА Новости“, повикувајќи се на прес-службата на Министерството за внатрешни работи.

На телефонот за итни случаи бил примен анонимен повик, преку кој било известено дека е поставена експлозивна направа во трговски центар „Златен Вавилон“, но без да се прецизира на кој адреса. Поради тоа полицијата морала да ги евакуира и провери и трите трговски центри со тоа име.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести