понеделник, 24 април 2017  |  Вести денес: 59

Бомбашки напад во Синај, петмина загинати и 10 повредени

Меѓу повредените има и цивили, а засега никој нема преземено одговорност за нападот.

EGYPT-SINAI-GAZA-UNREST

Последни вести

Најмалку пет полицајци се убиени, а 10 се повредени при напад врз контролен пункт во северниот дел на Синај, соопшти денеска египетската полиција.

Меѓу повредените има и цивили, а засега никој нема преземено одговорност за нападот.

Полицијата нагласи дека напаѓачите подметнале бомба во едно возило, а од експлозијата целосно се уништени три ката на контролната зграда.

Најчитани вести