недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бомби го блокираа аердромот во Солун

Градежни работници ги пронашле експлозивните уреди од пред приближно 70 години за време на поправки на патеката на вториот по големина аеродром кај јужниот сосед. На местото пристигнале стручните екипи кои ги деактивирале бомбите.

Thessaloniki_International_Airport

Последни вести

Две бомби од Втората светска војна го затворија аеродромот Македонија во Солун, пренесува РИА Новости.

Градежни работници ги пронашле експлозивните уреди од пред приближно 70 години за време на поправки на патеката на вториот  по големина аеродром кај  јужниот сосед. На местото пристигнале стручните екипи кои ги деактивирале бомбите.

За време на операцијата аеродромот и патиштата кон него биле блокирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести