среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Бомбици какви што не сте пробале

oreo-bombici-2

Последни вести

За да го направите овој десерт ви се потребни само три состојки.

Состојки:

– 400 гр. орео колачи со ментол фил

– 200 гр. крем сирење (омекнато на собна температура)

– 250 гр. чоколадо

Начин на подготовка:

Орео колачите ставете ги во блендер и иситнете ги, а потоа измешајте ги убаво со крем сирењето. Од добиената смеса направете топчиња и ставете ги во замрзнувач околу 30 минути. Чоколадото стопете го и со помош на лажица валкајте ги бомбиците во него. Доколку сакате посипете над бомбиците со чоколадни трошки или пак испрскајте ги со стопени ментол бомбони.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести