четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Бора Чорба на „Слободна зона“ во Аеродром

Влезот на музичкиот фестивал, чиј покровител е општина Аеродром, е слободен за сите посетители.

bora

Последни вести

Со почеток од 20 часот,  со Ди-џеј Че , вечерва стартува музичкиот фестивал „Слободна зона“ (Free Zone) под мостот „Близнаци“ покрај кејот на реката Вардар во Ново Лисиче.

По настапот на Ди-џеј Че, на фестивалот од 21 часот ќе настапи бендот Фјучр Инк, од 22:45 часот свој рок настап ќе има Марко Логаут, за потоа од 00:30 часот атмосферата да се загрее со Бора Чорба. Потоа до раните утрински часови свој сет ќе има Диџеј Ник Капа.

Влезот на музичкиот фестивал, чиј покровител е општина Аеродром, е слободен за сите посетители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести