Магазин

Бора Чорба се сели од Србија!?

Бора Чорба се сели од Србија!?

Бора Чорба планира да се пресели во Словенија, каде што живее неговата нова девојка, со која е во љубовна врска откако се разведе од сопругата Александра.

Бора својата 28 години помлада животна сопатничка ја чува далеку од очите на јавноста. Членот на жирито „Пинк ѕвезди“ одлучил со својата избраничка да започне ново животно поглавје.

Како што дознава еден српски медиум Чорба на 31 октомври ќе одржи солистички концерт во Сава цнтар, а поради љубовта е подготвен да ја промени и адресата на живеење.

Бора е моментално емотивно исполнет. Последниве неколку месеци тие двајца се договараат околу тоа после концертот тој да се пресели во Словенија“ – изјавил извор близок до Бора.

Извор: Вистина.мк