петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бора Чорба се сели од Србија!?

Screenshot_213

Последни вести

Бора Чорба планира да се пресели во Словенија, каде што живее неговата нова девојка, со која е во љубовна врска откако се разведе од сопругата Александра.

Бора својата 28 години помлада животна сопатничка ја чува далеку од очите на јавноста. Членот на жирито „Пинк ѕвезди“ одлучил со својата избраничка да започне ново животно поглавје.

Како што дознава еден српски медиум Чорба на 31 октомври ќе одржи солистички концерт во Сава цнтар, а поради љубовта е подготвен да ја промени и адресата на живеење.

Бора е моментално емотивно исполнет. Последниве неколку месеци тие двајца се договараат околу тоа после концертот тој да се пресели во Словенија“ – изјавил извор близок до Бора.

Извор: Вистина.мк

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести