вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Боречки тренер почина носејки го олимпискиот факел

trener

Последни вести

Поранешниот боречки тренер Владимир Горбенко почина носејки го олимпискиот факел за Зимските олимписки игри 2014 година во Сочи. Горбенко (70) го презеде факелот во родниот град Курган во Западен Сибир , но му се лоши по 150 метри. Веднаш беше пренесен во болница каде и почина.

“Тој се врати на местото на собирање и се фотографираше, но потоа кажа дека не се чувствува добро. Го одведоа во болница, но за жал докторите не можеле да направат ништо“, изајви потпаролот на Зимнските олмписки игри Роман Осин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести