вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Борецот Мухаџери се закани дека ќе се пролее крв на Косово

muhaxheri-630x354

Поврзани вести

Косовецот Лавдрим Мухаџери, кој се бори во редовите на ИСИС сега се закани дека ќе дојде и на Косово.

– Ќе дојдам и во Митровица, запомнете и за таа земја ќе се пролее многу крв. Иако народот не ме сака го имам Господ, а срцето ми вели дека ќе дојде денот кога ќе дојдам во Митровица, напиша на неговиот Фејсбук профил косовскиот џихадист кој што војува во Сирија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести