среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Борисов е среќен што работел со Меркел – најуспешниот политичар во светот

bojko-borisov

Поврзани вести

„Испратив честитка до канцеларката Ангела Меркел, бидејќи таа ја пишува современата историја на Европа и во најтешката финансиска и економска криза во светот, по трет пат Германија ја поддржа и ја реизбра за федерален канцелар“, напишаЛ на својот Фејсбук профил, лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, пренесуваат локалните медиуми.

„И се восхитувам на оваа жена и многу пати сум рекол дека ние треба да дејствуваме онака како што тоа го прават луѓето во Германија, тие ја избраа стабилноста, предвидената политика и финансиската дисциплина. Среќен сум, што четири години сум работел со најуспешниот, за мене, политичар во светот – канцеларката Ангела Меркел“, пишува уште Борисов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести