недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Борусија Д. го дотолчува очајниот Хамбургер

borusija dotolcuva

Поврзани вести

Без победник и без погодоци заврши премиерниот натпревар од 22. коло во германската Бундес лига, дуелот во Гелзенкирхен помеѓу екипите на Шалке и Мајнц.

Репрезентативецот на Македонија и капитен на Манјц, Николче Новески се покажа како непремостлива пречка за напаѓачите на Шалке, Клас-Јан Хунтелар и Кевин Принц Боатенг.

Очајниот тим на Хамбургер, најверојатно ќе биде најновата жртва на вицешампионот на Германија, тимот на Борусија од Дортмунд, а убедливо најголема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу екипите на Волфсбург и Баер од Леверкузен.

Денеска на програмата: Борусија М. – Хофенхајм, Фрајбург – Аугсбург, Нирнберг – Брауншвајг, Хамбургер – Борусија Д., Штутгарт – Херта, Волфсбург – Леверкузен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести