среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Борусија Д. ќе потроши некое евро во јануари

borusija potrosi nekoe evro

Поврзани вести

Раководните лица на германскиот бундеслигаш Борсуија од Дортмунд потврдија дека ќе се обидат до крајот на зимскиот преоден рок да ангажираат некое квалитетно засилување.

„Јас не сум изјавил дека нема да купиме нов играч за време на зимскиот преоден рок. Сите опции се во игра, а моментално пратиме неколку фудбалери. Мислам дека можеме да се засилиме со еден или максимално двајца фудбалери”, изјави спортскиот директор на Борсуија, Михаел Цорк.

Извршниот директор на популарните “милионери”, Ханс-Јоаким Ватцке додаде дека новото засимување мора да биде финансико исплатливо.

„Постојано разговараме на оваа тема, постојано проверуваме дали има нешто ново на пазарот за фудбалери. Ние сме е заинтересирани само за фудбалери кои ќе го подобрат квалитетот на игра и кои се финансиски исплатливи”, изјави Ватцке.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести