сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Борусија Д. се сопна и од Аугсбург

borusija se sopna

Поврзани вести

Само еден бод во дуелот со апослутниот аутсајдер, тимот на Аугсбург, освоија фудбалерите на Борусија од Дортмунд.Минимален но максимално непријатен пораз на гостувањето во Фрајбург, доживеа моментално второпласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузен.

Уште полошо, но пред најверните фанови, поминаа фудбалерите на Волфсбург кои иако најавија сиурен триумф на крајот мораа да се соочат со заслужениот пораз во дуелот со секогаш незгодниот тим на Хановер.

Резултати: Борусија Д. – Аугсбург 2:2, Волфсбург – Хановер 1:3, Фрајбург – Леверкузен 3:2, Нирнберг – Хофенхајм 4:0, Штутгарт – Мајнц 1:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести